NOVĚ V PRODEJI...

KOŠE NA POLENA  a KRBOVÉ SOUPRAVY


- krásná ruční práce, co kus to originál

- česká výroba, žádný dovoz

- smetáček co opravdu "zametá"

- provedení rukojetí v několika barvách

- ceny již od 990,-


PARACORD

Paracordové šňůry a náramky

Paracord, parachute cord, a nebo česky padáková šňůra, v hantýrce "padákovka" jsou různá pojmenování stejného materiálu. Myslí se jím hlavně paracord typ III. - 550, což je 4mm tlusté nylonové (PA) lanko, původně používané paragány a výsadkáři hlavně za druhé světové války, kteří pro něj postupem času našli mnoho různých využití. V dnešní době je používané jako multifunkční lanko jak mezi příslušníky bezpečnostních sborů, tak u civilistů.

Paracord se dá použít prakticky kdekoliv, kde potřebujete něco přivázat, svázat, uchytit, atd. Dále se používá k výrobě náramků, přívěšků, bižuterie všeho druhu, obojků, vodítek, ohlávek, opasků, tkaniček, bičů a k mnoha dalším úžasným věcem.

V armádní praxi se používá například na uchycení vybavení na batohy, přivázání důležitých nebo malých předmětu, které nechceme ztratit, zajištění zavazadel na vozidlech, upevnění maskovacích sítí, stavbu přístřešků a podobně. Nebo také na měření vzdálenosti, jako provázky na opravu výstroje a vybavení nebo nouzově i na rybaření. Dále by se v nouzové situaci dal použít i na slanění, spuštění nebo vytažení.